Senatvė namuose: kokią pagalbą galima gauti? | jusukalve.lt

Slauganti hipertenzija

Ar žinai, kad? Kaip slaugant sergantį artimąjį nesusirgti pačiam? Retos šeimos istorija apsieina be ilgai trunkančių ligų ar negalavimų. Seni, jau pasiligoję tėvai, neįgalūs vaikai ar onkologinėmis ligomis sergantys giminaičiai artimiesiems tampa dilema: slaugyti patiems ar ieškoti pagalbos iš šalies?

Kitaip yra su tėvais, kurių sveikata laikui bėgant ima silpnėti ir tai yra slauganti hipertenzija ilgas procesas. Iš pradžių mes į jį nekreipiame dėmesio, nes kasdieniame gyvenime dažnai nuneigiame senatvę, nereaguojame į ją liudijančius pokyčio ženklus. Tačiau pamažu imame pastebėti, kad mama ar tėtis tampa nebe tokie, kokie buvo, kai mus augino, mumis rūpinosi. Tačiau ir žmogui pamažu silpstant laukia sunkumai.

Senatvė namuose: kokią pagalbą galima gauti? | jusukalve.lt

Iš pradžių slaugyti senus tėvus galime imtis su dideliu rūpesčiu, entuziazmu, tačiau kiek vėliau prasideda nuovargis. Juk slaugant sergantį, nusilpusį žmogų susiduriama ne tik su fiziniais, bet ir su psichologiniais ir materialiniais sunkumais.

Ligonį išlaikyti brangu, naminiai hipertenzijos receptai slaugytojai dažnai neatsisako įprastų darbų.

hipertenzija lozap plus ICD hipertenzijos diagnozė

Taip dirbant dvigubą darbą, labai lengva pervargti. Ligonį slaugantys artimieji gali jaustis vieniši, palikti likimo valiai, be to, jiems tenka atlaikyti ir sergančio žmogaus emocijų naštą. Išvargina prieštaringos emocijos Pasak specialistės, slaugant nepagydoma liga sergančius artimuosius dažnam kyla identiteto krizė.

hipertenzijos medžiagų apykaitos sutrikimai kokius vitaminus galite gerti sergant hipertenzija

O kas esu aš pats? Ko aš iš tikro noriu? Kokį pasirinkimą aš turiu šioje situacijoje?

  • Vaikui nustatytas celebrinis paralyžius, sunki forma.

Natūralu, kad dėl to pradeda kilti pyktis, kuris, nors ir slopinamas, gali prasiveržti, paskatinti žmogų pratrūkti. Tokius pykčio protrūkius lydi kaltė, kuri vėl įtraukia į nesibaigiančių emocijų grandinę.

Tam, kad sunkioje situacijoje tinkamai tvarkytumėtės su emocijomis, psichologė pataria nesistengti jų neigti. Tikėtina, kad tokie žmonės nemoralizuos, išklausys, pasidalins savo išgyvenimais bei patirtimi — atsiras parama vienas kitam.

gali medaus nuo hipertenzijos hipertenzijos ligos komplikacijos

Ir tai nebūtinai privalo būti bičiuliai ar šeimos nariai — dažnu atveju netgi geriau gali padėti psichologas, kunigas ar savitarpio pagalbos grupė. Suvokus, pripažinus, išreiškus savo emocijas, leidus joms būti, įsisąmoninus savo poreikius bei galimybes, lengviau priimti ir svarbius sprendimus.

Pavyzdžiui, suprantate, kad jums būtų geriausia, jei sergančia mama slauganti hipertenzija slaugė. Tačiau mama gali tam stipriai prieštarauti.

Senatvė namuose: kokią pagalbą galima gauti?

Tokiu atveju jums gali kilti daugybė prieštaringų slauganti hipertenzija ir minčių: kaltė, nusivertinimas, baimė dėl aplinkinių reakcijos, sunkumas ištveriant mamos liūdesį, pyktį, bejėgiškumą. Jūs ir patys galite jaustis bejėgiai ir sutrikę: ką tokiu atveju daryti — paklusti mamai ar skambinti slaugei?

Jūs ir mylite mamą, ir pykstate, ir turite pasirūpinti savimi, ir jaučiatės kalti, ir norite viso to išvengti — daugybę šių ir kitų emocinių išgyvenimų labai nelengva atlaikyti. Psichoterapeutė pataria, tad tokiu atveju svarbiausia pirmiausia susivokti jausmuose ir pasidalinti jais su artimais, jus suprantančiais žmonėmis.

Tuomet reiktų racionaliai slauganti hipertenzija savo galimybes. Kada ir kiek dirbsite? Su kuo galite pasidalinti slaugos rūpesčiais?

Slaugos išlaidų tikslinė kompensacija - Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Kur slaugysite: namuose, ieškosite laikinos slaugos, globos namų ar ligoninės? Kiek tai gali kainuoti? Kokius dar šeimos įsipareigojimus turite? Jei turite vaikų, ar jie pakankamai savarankiški?

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Galų gale — kaip ketinate pasirūpinti savimi? Tik atsakius į šiuos klausimus verta priimti sprendimą. Išlaidas galite pasidalinti su sese. Su ja keisdamasi kas antra savaitgalį paeiliui nakvosite pas mamą.

Vėliau, jei reiks, samdysite antrą slaugę.

Noriu gydyti hipertenziją hipertenzija sergant 1 tipo cukriniu diabetu

Jos atlygį padengsite iš mamos santaupų. Sužinosite visą informaciją apie specialiuosius poreikius, galimybes patekti į ligonines, slaugos skyrius, prieinamą savanorių, giminaičių, draugų, socialinės pagalbos skyrių pagalbą. Su sese aptarsite atostogų galimybes ir, kai viena atostogaus, kita rūpinsis mama. Balčiūnienės, Lietuva šiuo metu yra keistoje pereinamoje situacijoje.

Dažnai ligonis slaugomas namie, nenorima jį atiduoti į slaugos įstaigas. Balčiūnienė, pridurdama, kad pamažu šios nuostatos keičiasi.

Psichoterapeutė atkreipia dėmesį, kad žmonės ne visada įvertina, kaip ligonio slaugymas gali atsiliepti slauganti hipertenzija pačių gyvenimui. Beslaugydama neretai pati suserga depresija.

Mama miršta ir moteris supranta, kad ji yra viena, be darbo, pašlijusia psichine ir fizine sveikata, materialiai neapsaugota. Slauganti hipertenzija pasunkėja.

WEBUPDATE 2018 - Arterijska hipertenzija

Ligonio buvimas namie atsiliepia ir šeimos santykiams. Pasak psichoterapeutės, jei namie yra ilgai sergantis, neįgalus asmuo, daug kartų padidėja tikimybė, kad tokia šeima patirs rimtą krizę, galinčią atvesti ir prie šeimos iširimo.

hipertenzijos darbo apribojimai eltacinas nuo hipertenzijos apžvalgų

Šeimai tai sveikiau. Tai svarbu įvertinti priimant sprendimą dėl slaugos.