Vyresnių žmonių arterinė hipertenzija: ar visi sirgsime?

Ribinė hipertenzija

Sportininkų Hipotenzija, ribinė hipertenzija ir hipertenzija.

Arterinė hipertenzija

Sportininkų arterinio kraujospūdžio tyrimas. Hipotenzija, ribinė hipertenzija ir hipertenzija. Sistolės metu susitraukdamas kairysis skilvelis sukelia tam tikrą spau­dimą, kuris išstumia kraują į aortą. Kraujas, veikiamas spaudimo gradiento, teka kraujagyslėmis. Juo kraujagyslės yra toliau nuo širdies, juo spaudimas jose yra mažesnis. Didžiausias kraujo spaudimas yra aortos ir stambiųjų arte­rijų, o mažiausias- tuščiųjų venų.

Kraujospūdis yra vienas iš reikšmingų he­modinamikos rodiklių, - medicina, taip pat ir sporto medicina, jam teikia svarbią reikšmę.

Sportininkų Hipotenzija, ribinė hipertenzija ir hipertenzija.

Arterinis kraujospūdis - tai kraujo, išstumto iš kairiojo skilvelio, spaudimas, kurį jis sukelia į arterijų sieneles tekėjimo kryptimi. Arterinis kraujospūdis skiriamas į sistolinį, diastolinį, pulsinį ir vidutinį.

ribinė hipertenzija kiek hipertenzijos laipsnis

Jo dydis priklauso nuo kairiojo skilvelio sistolės metu sukurtos jėgos. Jį le­mia periferinis kraujagyslių pasipriešinimas ir kraujo ištekėjimo iš arterijų greitis.

ribinė hipertenzija hipertenzijos testai

Vadinasi, sistolės jėga ir periferinis kraujagyslių pasipriešinimas yra du pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso arterinio kraujospūdžio dydis. Tam tikrą reikšmę kraujospūdžiui turi kraujo tūris, sudėtis, kraujagyslių standurno ir tąsumo savybės, klampumas ir kiti veiksniai.

Vyresnių žmonių arterinė hipertenzija: ar visi sirgsime?

Pulsinis spaudimas yra tiesiogiai proporcingas širdies sistoliniam tūriui ir atvirkščiai proporcingas arterijų tąsumui. Juo didesnis pulsinis spau­dimas, juo didesnis ir sistolinis širdies tūris. Sportininkų, kurių sistolinis tūris ramybės metu yra didesnis, atitinkamai ir jų pulsinis spaudimas yra didesnis, ribinė hipertenzija nesportuojančių žmonių.

ribinė hipertenzija bus išrastas vaistas nuo hipertenzijos

Sumažėjus sistoliniam tūriui, pvz. Pulsinis spaudimas vyresnio amžiaus žmonėms didėja, nes jų arterijų sienelių tąsumas mažėja.

Vyresnių žmonių arterinė hipertenzija: ar visi sirgsime?

Kraujospūdžiui matuoti naudojamas sfigmomanometras. Jis gali būti gyvsidabrinis, mechaninis ir elektroninis. Dažniausiai arterinis kraujospūdis matuojamas žastinės arterijos, taikant auskultacijos metodą.

Ligos išvengti lengviau, nei ją gydyti

Sfigmomanometro manžetė glaudžiai, bet neveržiant, užvyniojama žasto srityje centimetrus aukščiau alkūnės įlinkio taip, kad guminiai vamzdeliai priglustų prie alkūnės šonu žemyn. Užsukamas sfigmomanometro varžtelis, ir balio­nėliu pripučiama oro į manžetę iki mm Hg prireikus, iki mm Hg ir daugiaukad kraujas nepratekėtų žastine arterija.

Stetofonendoskopas dedamas ties alkūnine arterija. Pamažu atsukant varžtelį ir išleidžiant iš rnanžetės orą, pasiekiamas toks spaudimas, kad tik sistolės metu kraujo srovė pra­siveržia ribinė hipertenzija užspaudimo vietą.

Išgirstami garsai, kurie suintensyvėjo po kurio laiko visiškai išnyksta. Garsai susidaro dėl padidėjusio kraujo tekėjimo grei­čio pro ne visiškai užspaustą arteriją, o išnyksta- kai kraujas gali laisvai te­kėti arterija sistolės ir diastolės metu.

Pirmųjų išgirstų garsų metu sfigmoma­nometras rodo sistolinio kraujospūdžio dydį, o garsų išnykimo akimirką- diastolinį kraujospūdžio dydį. Arterinis kraujospūdis užrašomas atskiriant sistolinio  ir  diastolinio  kraujospūdžio  rodmenis   įžambiu  brūkšniu,  pvz.

Atsižvelgiant į Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomenduojamą klasifikaciją: ·               Normalus arterinis kraujospūdis, arba normotenzija, sistoli­nis yra mm Hg, o diastolinis - mm Ribinė hipertenzija.

Arterinis kraujospū­dis priklauso nuo žmogaus amžiaus: jaunuolių m. Nutukusių žmonių arterinis kraujospūdis didesnis, negu žmonių, turinčių normalią kūno masę.

ribinė hipertenzija burnos džiūvimas su hipertenzija

Rūkalių sistolinis kraujospūdis padidėja mm Hg. Miego metu arterinis krau­jospūdis mažėja. Sportininkų arterinis kraujospūdis ramybės sąlygomis, kaip nurodo A. Dembo, atitinka sveikų žmonių norminius dydžius: sistolinis dažniausiai būna mm Hg, o diastolinis - mm Hg. Jos metu sistolinis kraujospūdis yra mm Hg, o diastolinis — mm Hg. Kibinės hipertenzijos metu kraujospūdis dažnai normalizuojasi visiškai negydant, vidaus organų poky­čių, būdingų padidėjusio kraujospūdžio ligai, nenustatoma.

Medicinos kontrolės metu kai kuriems sportininkams ramybės metu ga­li būti nustatomas gana ryškiai padidėjęs arterinis kraujospūdis.

Saugok širdį - galvok, ką valgai!

Dažnai jis di­dėja sergant hipertenzine liga arba esant tam tikrai vidaus organų patologijai. Hipertenzija gali būti sportininkų pervargimo ir persitreniravimo vienas iš požymių, ypač dėl neracionalių treniruočių.

ribinė hipertenzija aukstas diastolinis spaudimas

Taip pat padidėjusį arterinį krau­jospūdį ribinė hipertenzija galima nustatyti dažnų varžybų atvejais prieš startą ar net kelias dienas iki atsakingų varžybų. Sportininkų arterinis kraujospūdis dažnai būna ties apatine normos riba. Ji buvo pavadinta didelio treniruotumo hipotenzija, ir yra susijusi su sportine specializacija, sportiniu meistriškumu, stažu, treniruočių etapu ir kt.

ribinė hipertenzija apžvalgos apie žmones, kurie atsikratė hipertenzijos

Treni­ruotumo hipotenzija vertinama panašiai kaip ir bradikardija, ir ji yra vienas iš sportininko funkcijų ekonomiškumo, esant dideliam treniruotumui, požymis.