Aukštas kraujo spaudimas (Arterinė hipertenzija) – jusukalve.lt

Hipertenzijos pumpavimas, Širdies nepakankamumas ir arterinė hipertenzija - jusukalve.lt

Skaitykite forume: Dalintis: Kraujagyslės sudaro labai svarbią kraujotakos sistemos dalį. Jos skirstomos į hipertenzijos pumpavimas, arterioles, kapiliarus, venules ir venas. Venomis kraujas teka į širdį, arterijomis - iš širdies.

Aukštas kraujo spaudimas (Arterinė hipertenzija)

Stambiųjų arterijų sienelės yra stiprios ir elastingos, jos turi išlaikyti didelį kraujo spaudimą ir jo svyravimus. Mažesnių kaip visiškai pasveikti nuo hipertenzijos ir arteriolių sienelėse yra gana storas raumeninis sluoksnis, nuo šių raumenų būklės priklauso arterijų spindis ir atitinkamos srities kraujotaka.

kokia sveikatos būklė sergant hipertenzija

Raumenims susitraukus arterijos susiaurėja ir kraujo pritekėjimas sumažėja. Kadangi hipertenzijos pumpavimas arterijos sudaro labai didelį tinklą dėl kokių nors priežasčių susitraukus jų raumenims, labai pasunkėja širdies darbas, o jei tai trunka ilgai - ima trikti normali vidaus organų veikla.

Arterinio kraujo spaudimas AKS matuojamas netiesioginiu auskultaciniu Korotkovo būdu.

Arterinė hipertenzija – „tylioji žudikė“

Norint tiksliai išmatuoti arterinio kraujo spaudimą, būtina laikytis tam tikrų matavimo reikalavimų. Kai naudojamas netikslus aparatas, netinkamai uždedama manžetė, netaisyklinga paciento rankos padėtis, nesilaikoma kitų reikalavimų, matavimo paklaida gali siekti net 20 mmHg.

Kokiu aparatu geriausiai matuoti?

nuo ko gali būti 2 laipsnio hipertenzija

AKS geriausiai matuoti gyvsidabriniu sfigmomanometru, kuris yra tikslesnis negu spyruoklinis. Automatiniai elektroniniai aparatai labiau tinka moksliniams tyrimams ir arterinio kraujo spaudimo matavimui namuose savikontrolei.

Standartinės manžetės, pritaikytos normalios kūno masės hipertenzijos pumpavimas, būna 12,5 cm pločio.

širdies dydis sergant hipertenzija

Ar reikia kaip nors pasiruošti tokiam paprastam tyrimui? Žmogus, kuriam matuojamas AKS, turi būti minučių pailsėjęs, nerūkęs, negėręs kavos ir nors 5 minutes nekeitęs pozos ramiai sėdėjęs arba gulėjęs.

Pageidautina, kad patalpos, kurioje matuojamas spaudimas, temperatūra būtų apie C. Patogiausia AKS matuoti sėdinčiam žmogui. Rankos, kurioje matuojamas spaudimas, žasto neturi spausti drabužiai, todėl geriausiai ranką apnuoginti iki peties. Ranka per alkūnės sąnarį turi būti truputį sulenkta, dilbis padėtas ant horizontalaus paviršiaus delnu į viršų.

Kas yra geriausias vaistas nuo hipertenzijos?

Kaip teisingai pamatuoti spaudimą? Prieš matuojant kraujo spaudimą patikrinama, ar iš manžetės išstumtas oras, ar užsuktas balionėlio varžtelis. Manžetę, iš kurios išstumtas oras, reikia uždėti ant žasto taip, kad jos apatinis kraštas būtų 2 cm virš alkūnės įlinkio manžetė - viename aukštyje su širdimi.

Manžetę ant žasto reikia užvynioti glaudžiai, bet neveržti. Ji turi lygiai ir gerai prigulti prie žasto, tačiau jo nespausti.

kokie vaistai veiksmingi sergant hipertenzija

Jeigu po manžete palenda daugiau negu vienas pirštas, ji uždėta per laisvai. Apčiuopiamas pulsas ties stipinine arterija ir spaudant balionėlį į manžetę greitai ir tolygiai pumpuojamas oras tol, kol pulsas išnyksta.

Širdies nepakankamumas ir arterinė hipertenzija

Išnykus pulsui, spaudimas dar padidinamas 20 - 30 mmHg. Fonendoskopo galvutė dedama vidiniame žasto paviršiuje ties manžetės kraštu, kur praeina alkūninė arterija.

Po to, šiek tiek atsukus balionėlio varžtelį, iš lėto leidžiamas oras iš manžetės - kad gyvsidabrio stulpelis leistųsi maždaug 2 mm per sekundę greičiu. Sumažėjus slėgiui manžetėje, pasigirsta pirmieji tonai - tuo metu manometro skalė parodo sistolinį arterinio kraujo spaudimą. Sistoliniu AKS laikomas pirmųjų auskultacinių garsų atsiradimo momentas.

širdies hipertenzijos kardiologija

Diastolinis kraujo spaudimas nustatomas, kai toliau mažėjant spaudimui manžetėje tonai išnyksta. Per daug ištiesus ranką tonai gali iš viso neišnykti, tada netiksliai išmatuojamas diastolinis spaudimas.

diuretikas nuo hipertenzijos

Nenuėmus manžetės, bet išleidžiant iš jos visą orą, matuojama kartus iš eilės. Vertinami mažiausi parodymai. Toje pačioje rankoje pakartotinai matuoti arterinį kraujo spaudimą galima ne anksčiau kaip po 1 minutės, kitaip gauti duomenys bus netikslūs.

Arterinio kraujo spaudimas

Artimą padidėjusiam arba padidėjusį AKS reikia matuoti 2 mmHg tikslumu. Kodėl svarbu išmatuoti tiksliai? Tai svarbu todėl, kad riba tarp normalaus ir padidėjusio spaudimo, kai jau nustatoma hipertoninė liga, yra labai nedidelė - vos 5 gyvsidabrio stulpelio milimetrai. Koks arterinio kraujo spaudimas laikomas normaliu? Padidėjęs arterinis kraujospūdis per ilgą laiką gali sukelti sunkių padarinių - miokardo infarktą, širdies nepakankamumą, smegenų insultą, lėtinį inkstų funkcijos nepakankamumą.

Širdies nepakankamumas ir arterinė hipertenzija Teksto dydis: liep. Širdis nebegali prisipildyti pakankamai kraujo ar pumpuoti su pakankama jėga, gali pasitaikyti abu atvejai. Širdies nepakankamumas išsivysto per laiką.

Siųsti draugui:.