Pranešti klaidą

Hipertenzijos paveikslėliai. Ar paveikslėliai gali priversti žmogų susimąstyti apie jo blogus įpročius? – jusukalve.lt

Pasaulinė sveikatos diena buvo skirta arterinės hipertenzijos profilaktikai Per pastarąjį amžių hipertenzijos paveikslėliai žmonių mirė dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

hipertenzijos paveikslėliai

Tik aisiais — gripo pandemijos metu — tai nebuvo pirmoji mirties priežastis. Arterinė hipertenzijakuriai šiemet skirta Pasaulinė sveikatos dienayra viena iš svarbiausių širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių.

hipertenzijos paveikslėliai

Nors vis daugiau žmonių žino, jogu turi padidėjusį kraujospūdį ir moka jį kontroliuoti, mirštamumas nuo hipertenzijos komplikacijų vis dar yra labai aukštas. Opiausia hipertenzijos gydymo problema R. Šakalytė įvardija neadekvačią arterinės hipertenzijos kontrolę.

hipertenzijos paveikslėliai

Pasak docentės, svarbiausias veiksnys, lemiantis hipertenzijos prevencijos ir gydymo sėkmę, yra sąmoningas paciento elgsenos pakeitimas. Norint pagerinti arterinės hipertenzijos gydymo efektyvumą Lietuvoje, docentė R. Šakalytė rekomenduoja imtis vaistų derinių, stengtis užsirašyti gydytojo rekomendacijas ir gydymo nurodymus ir kuo tiksliau jais naudotis, taip pat atsižvelgti į lydinčias ligas.

hipertenzijos paveikslėliai

LSMU Kardiologijos klinikos mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu išsiaiškino, jog visuomenės žinios apie hipertenziją priklauso nuo išsilavinimo, lyties moterys turi daugiau informacijos nei vyrai ir tiesioginio bendravimo su gydytojais. Didžioji dalis apklaustųjų žino normalaus arterinio kraujo spaudimo ribas, tačiau nesugeba teisingai įvertinti savo kraujospūdžio.

Sveikatos kodas - kraujospūdžio mažinimo pratimas