Kaip atlikti širdies auskultaciją, kuriai tai reikalinga

Hipertenzija auskultacija

Kaip atlikti širdies auskultaciją, kuriai tai reikalinga Hipertenzija spaudžia širdį autorius: Alexandra Burguta, akušerė-ginekologė, aukštesniosios medicinos studijos, įgijusios bendrąją mediciną. Iš šio straipsnio sužinosite apie tokį seną metodą, kaip mokytis sveikatos būklės, kaip širdies auscultation. Metodo istorija, pagrindiniai auskultacijos principai ir ligos, kurias galima identifikuoti arba bent jau manyti naudojant šią techniką.

Auskultacija arba klausymasis yra tam tikrų žmogaus kūno funkcijų vertinimo metodas, pagrįstas garsų analize, kuri daro tam tikras kūno sistemas savo darbe.

Naujienos apie sveikatą

Klausymas į širdį nėra vienintelis technikos taikymo taškas. Norėdami klausytis ar auscultate, galite laivus, plaučius, žarnyną. Labai svarbu yra akušerijos technika, nes per motinos priekinę pilvo sieną galite išgirsti placentos ir vaisiaus širdies hipertenzija auskultacija triukšmą. Auškultūrinis metodas yra pagrindas kraujospūdžiui matuoti, naudojant Korotkovo metodą hipertenzija auskultacija tai mes visi naudojame matuojant slėgį tonometru.

Tiesą sakant, šiuolaikinės auskultacijos tėvas gali būti vadinamas prancūzų daktaru Rene Leyenek, kuris, laikydamasis garbingumo taisyklių, negalėjo įdėti ausies į jaunos mergaitės krūtinę. Štai kodėl jis sukabino popieriaus lapą, įdėjo jį į širdies regioną ir hipertenzija auskultacija, kad tokiu būdu žymiai padidėjo širdies tonų garsas.

Tai buvo Layenek, kuris išrado šiuolaikinio stetoskopo prototipą - vamzdį, kuriuo gydytojai atlieka auskultaciją. Jis taip pat suteikė pradinį pagrindą tokiai koncepcijai, kaip širdies auskultacijos taškai - tam tikros vietos krūtinėje, kuriose aiškiai girdimi kiekvienos organų struktūros triukšmai ir garsai.

Mes kalbėsime apie šiuos dalykus ir jų reikšmę žemiau. Pagrindinės širdies auscultacijos taisyklės Toks paprastas metodas, kaip ir klausymasis, reikalauja griežtų taisyklių laikymosi: Gydytojas turėtų naudoti tik jo patvirtintą stetoskopą.

Štai kodėl kardiologai ir terapeutai kartais visą gyvenimą naudoja vieną stetoskopą ir nesuteiks to niekam. Stetoskopas turi atitikti paciento amžių - todėl pediatrijoje ir neonatologijoje yra specialių vaikų stetoskopų arba specialių patarimų, kaip įprasta.

Priedas prie stetoskopo turėtų būti šiltas, kaip oras patalpoje. Tyrimas turėtų būti atliekamas tyliai. Pacientas turi nusivilkti drabužius prie juosmens. Pacientas dažniausiai stovi arba sėdi, gydytojas yra patogioje padėtyje.

Stetoskopo priedas turi būti gerai prigludęs prie odos. Jei plaukai ant paciento odos yra labai ryškūs, oda šioje vietoje turėtų būti sudrėkinta arba užteršta skystu aliejumi. Du širdies tonai Širdis yra sudėtingas organas, sudarytas iš raumenų skaidulų, jungiamojo audinio struktūros ir vožtuvo aparato. Vožtuvai atskiria atrijas nuo skilvelių, taip pat širdies kamerų nuo didelių ar didžiųjų laivų, kurie išeina arba patenka į širdies kameras.

Visa ši sudėtinga struktūra nuolat judėja, ritmingai susitraukia ir atpalaiduoja. Vožtuvai atsidaro ir užsidaro, kraujas stumia juda kūno induose ir kamerose. Kiekvienas širdies elementas sukuria tam tikrus garsus, kuriuos gydytojai jungia į širdies tonų sąvoką. Yra du pagrindiniai širdies garsai: pirmasis sistolinis ir antrasis diastolinis.

Pirmas tonas Pirmasis širdies tonas pasireiškia susitraukimo metu - sistolė - ir yra sudarytas iš šių mechanizmų: Hipertenzija auskultacija mechanizmas yra dūmtraukių mitralinių ir tricuspidinių vožtuvų, kurie atskiria atriją nuo skilvelių, užsikimšimas ir atitinkama vibracija. Raumenų mechanizmas - atrijų ir skilvelių susitraukimas ir kraujo išstūmimas toliau. Kraujagyslių mechanizmas - tai aortos ir plaučių arterijos sienų virpesiai ir vibracija, kai vyksta galingas kraujo srautas atitinkamai iš kairiojo ir dešiniojo skilvelių.

Antrasis tonas Šis tonas atsiranda atsipalaidavus širdies raumens ir jos poilsio - diastolio. Ji nėra tokia daugiakomponentė kaip pirmoji ir susideda tik iš vieno mechanizmo: vožtuvo mechanizmas yra aortos ir plaučių arterijų vožtuvų užsikimšimas ir jų vibracija esant kraujo spaudimui. Fonokardiograma - širdies ir kraujagyslių veikimo metu skleidžiamų vibracijų ir garsų hipertenzija auskultacija Technika hipertenzija auskultacija organų auskultacijos taškai Klausymo metu gydytojas turi atskirti ir įvertinti šiuos širdies parametrus: Širdies ritmas HR - paprastai jis svyruoja vidutiniškai nuo 60 iki 85 smūgių per minutę.

Hipertenzija auskultacija ritmo ritmas - širdis paprastai veikia ritmingai, susitraukia ir atpalaiduoja per tam hipertenzija auskultacija laiką. Širdies tonų garsas arba garsumas - pirmasis ir antras tonai turėtų būti tam tikras garsas. Pirmasis tonas turėtų būti garsesnis nei antrasis, ne daugiau kaip du kartus. Žinoma, ne tik ligos, bet ir krūtinės ląstos storis, paciento svoris, poodinio riebalinio audinio storis ir masyvumas gali paveikti jų garsą.

Širdies tonų vientisumas - pirmasis ir antrasis tonai turėtų būti visiškai klausomi, nesiskirstant arba nesiskirstant. Patologinių širdies tonų, triukšmo, paspaudimų, krepitacijų ir kitų širdies ligų ir kitų organų požymių buvimas ar nebuvimas. Kad širdies auscultacija būtų teisinga, svarbu stebėti tam tikrą širdies garsų klausymo seką.

Net stetoskopo išradėjas Lineenekas sukūrė tam tikrą širdies klausymo algoritmą ir nustatė vietas - klausymo taškus - kur aiškiau aiškinami tam tikri jo darbo niuansai. Šiuolaikinė diagnostika vadina šias vietas širdies auscultation taškus, kuriuos paminėjome šio straipsnio pradžioje.

Būtent šiuose taškuose girdimas ne tik pirmasis ir antrasis tonai, bet kiekvienas iš jų yra vieta, kur geriausiai girdi konkretus širdies vožtuvas, kuris yra labai svarbus preliminariai diagnostikai. Iš viso yra penki tokie taškai, jie praktiškai sudaro apskritimą, kurį perkelia tyrėjo stetoskopas. Paprastai šis taškas yra tvirtinimo prie kremzlės, esančios ketvirtoje briaunoje, krūtinės krūtinės vietoje. Šioje vietoje geriausiai girdi aortos vožtuvo garsai, uždarantys didžiausią žmogaus kūno arteriją.

Šiuo metu jūs galite išgirsti plaučių vožtuvo garsus, kurie perneša kraują iš dešiniojo skilvelio į plaučius deguonies sodrinimui. Tai yra geriausio tricuspido, tricuspido, širdies vožtuvo, kuris atskiria dešinę pusę, taškas. Tai vieta papildomai aortos vožtuvo klausai. Būtent šiuose taškuose girdimi patologiniai garsai, kuriuose kalbama apie šiuos ar kitus širdies aparato darbo sutrikimus ir nenormalias kraujo sroves.

Patyrę gydytojai taip pat naudoja kitus taškus - per stambius laivus, krūtinkaulio žandikaulio raištyje. Kokios ligos ir sąlygos gali būti identifikuojamos auskultacijos pagalba Pažymėtina, kad prieš kelis dešimtmečius širdies auskultacija buvo vienas iš nedaugelio širdies ir kraujagyslių sistemos ligų diagnozavimo metodų. Gydytojai pasitiki tik savo ausimis ir padarė sunkias diagnozes, nesugebėdavo patvirtinti jokių instrumentinių metodų, išskyrus elektrokardiogramą ar krūtinės ląstos rentgenogramą.

Šiuolaikinė medicina yra aprūpinta milžinišku metodų ir technologijų arsenalu, todėl auscultation netinkamai išnyko į foną. Tiesą sakant, tai yra pigus, įperkamas ir greitas būdas, leidžiantis apytikriai nustatyti žmones, kurie turi būti kruopščiai ištirti plačiame pacientų sraute: širdies ultragarsu, angiografija, Holterio stebėjimu ir kitais šiuolaikiniais, bet toli gražu ne pigiais metodais.

Taigi, išvardijame pagrindines patologinės širdies garsų charakteristikas, kurios padeda nustatyti širdies auscultaciją. Širdies tonų garsumo keitimas 1 tonos silpninimas stebimas miokardito - širdies raumenų uždegimo, miokardo distrofijos, mitralinio ir tricuspidinio vožtuvo nepakankamumo.

Pirmojo tono stiprinimas vyksta, kai susiaurėja mitralinis vožtuvas - stenozė, sunki tachikardija ir širdies ritmo pokyčiai. Antrojo atspalvio susilpnėjimas pastebimas pacientams, kurių kraujospūdis sumažėjo dideliuose ar mažuose kraujotakos sluoksniuose, aortos nepakankamumo ir aortos anomalijų. Antrojo tono stiprinimas atsiranda, kai kraujospūdis pakyla, sienų sandarinimas ar aortos aterosklerozė, plaučių vožtuvo stenozė.

Pagrindinės širdies auscultacijos taisyklės

Abiejų tonų susilpnėjimas stebimas paciento nutukimu, distrofija ir silpna širdies funkcija, miokarditas, skysčio kaupimasis širdies maišelio ertmėje po uždegiminio proceso ar sužalojimo, sunki plaučių emfizema. Abiejų tonų stiprinimas pastebimas padidėjus širdies susitraukimui, tachikardijai, anemijai, paciento išsekimui. Širdies triukšmas Hipertenzija auskultacija yra anomalinis garso efektas, kuris yra ant širdies tonų. Triukšmas visuomet atsiranda dėl nenormalių kraujo srovių širdies ertmėse arba kai jis eina per vožtuvus.

Triukšmas apskaičiuojamas kiekviename iš penkių taškų, kurie leidžia naršyti, kuris vožtuvas neveikia tinkamai. Svarbu įvertinti triukšmo stiprumą, garsumą, jų paplitimą sistolėje ir diastole, trukmę ir kitas charakteristikas. Sistolinis triukšmas, ty triukšmas per pirmąjį toną, gali rodyti miokarditą, papiliarinių raumenų pažeidimus, tricipidinio vožtuvo nepakankamumą, mitralinio vožtuvo hipertenzija auskultacija, aortos ir plaučių vožtuvų stenozę, skilvelio pertvaros defektą, širdies aterosklerozinius pokyčius.

Kartais MARS sistemoje ar nedideliuose širdies vystymosi pakitimuose gali atsirasti sistolinių murmūrų - kai organų ir didžiųjų kraujagyslių struktūroje yra tam tikrų anatominių savybių. Šios savybės neturi įtakos širdies ir kraujotakos darbui, bet gali būti aptiktos auscultation arba ultragarsu.

Praktiniai kraujo spaudimo matavimo aspektai Pagrindiniai reikalavimai matuojant kraujo spaudimą auskultaciniu metodu Tenka pripažinti, kad amžiaus senumo Riva Roči ar Korotko vo kraujospūdžio matavimo metodai yra sudėtingi, todėl daugu mai pacientų gali būti nenustatytas pakitęs kraujo spaudimas. Praktikoje dažniausiai pastebimi keli labai svarbūs klasikinių kraujospūdžio matavimo prietaisų trūkumai. Tai kontrolinio vožtuvo—leistuvo nesandarūs sujungimai, todėl išmatuojamas arba per didelis, arba per mažas kraujo spaudimas. Neretai pastebimas oro pratekėjimas dėl suskilinėjusios ar sugadintos gumos.

Diastolinis apsupimas yra pavojingesnis ir beveik visada rodo širdies ligas. Tokie triukšmai atsiranda pacientams, sergantiems mitraline ir tricipidine stenoze, nepakankama aortos ir plaučių vožtuvo funkcija, ir prieširdžių meksomos navikai.

Patologiniai širdies ritmai Šuolinis ritmas yra vienas pavojingiausių nenormalių ritmų. Šis ritmas pasireiškia, kai širdies dekompensacija, ūminis miokarditas, miokardo infarktas.

Švytuoklės ritmas yra dviejų terminų ritmas, kurio pačios pauzės tarp 1 ir 2 širdies garsų atsiranda pacientams, sergantiems arterine hipertenzija, kardioskleroze ir miokarditu.

Du širdies tonai

Auskultacija negali būti pagrindinis kriterijus diagnozuojant. Būtinai atkreipkite dėmesį į asmens amžių, paciento skundus, ypač jo kūno svorį, metabolizmą, kitų ligų buvimą.

hipertenzija auskultacija sveikatos širdies insulto simptomai

Ir ne tik klausytis širdies, bet ir visi šiuolaikiniai kardiologiniai tyrimai. Širdies auskultacija: apklausos esmė, norma ir patologija, vedimas Auskultacija - tai paciento tyrimo metodas, pagrįstas klausymu dėl organo darbo sukurtų garso vibracijų. Tokių garsų girdėjimas yra įmanoma naudojant specialius įrankius, kurių prototipai žinomi nuo seniausių laikų. Jie vadinami stetoskopu ir stetofonendoskopu.

Kaip atlikti širdies auskultaciją, kuriai tai reikalinga - Hipertenzija - November

Jų darbo principas yra pagrįstas garso hipertenzija auskultacija vedimu į gydytojo klausos organą. Metodo pranašumai ir trūkumai Širdies auskultacija yra vertingas būdas ištirti pacientą net ligoninėje, kai neįmanoma atlikti laboratorinių ir instrumentinių tyrimų. Ši technika nereikalauja specialios įrangos ir siūlo preliminarią diagnozę, pagrįstą tik gydytojo žiniomis ir klinikine patirtimi. Tačiau, žinoma, diagnozuojant neįmanoma remtis tik auscultation duomenimis.

Kiekvienas pacientas, turintis įtariamą širdies patologiją pagal auscultation, turėtų būti toliau tiriamas naudojant laboratorinius ir instrumentinius metodus.

Tai reiškia, kad auscultation padeda tik pasiūlyti, bet jokiu būdu nepatvirtina ar neįtraukia diagnozės. Kada yra širdies auskultacija? Širdies auskultacija atliekama kiekvienam bet kokio amžiaus pacientui pradinio tyrimo metu, gydytojui, pediatrui, kardiologui, aritmologui, pulmonologui ar kitam gydytojo profilio gydytojui. Be to, prieš operaciją auskultaciją atlieka širdies chirurgas, krūtinės krūtinės ląstos chirurgas arba anesteziologas. Auskultacija gali būti informatyvi tokioms ligoms kaip: Širdies defektai.

Garso reiškiniai yra triukšmo sveikatos širdies plakimas per minutę papildomų tonų, kurių atsiradimo priežastis yra bendrasis hemodinaminis sutrikimas kraujo progresavimas širdies kamerose.

Botkin; ¾ pirmasis auscultatorinis taškas 5-oje tarpkultūrinėje erdvėje, 1 cm į vidų nuo kairiosios vidurio klaviatūros linijos - garso reiškiniai, atsirandantys dvipusio vožtuvo srityje; ¾ antrasis auscultatory taškas antrajame tarpkultūriniame plote dešinėje nuo krūtinkaulio krašto - aortoje atsirandantys garso reiškiniai; ¾ trečiasis auscultatory hipertenzija auskultacija antrajame tarpkultūriniame plote kairėje ties krūtinkaulio kraštu; ¾ ketvirtasis auscultatorinis taškas xiphoido proceso pagrinde penktosios pakrantės kremzlės tvirtinimo vieta į krūtinkaulį - triukšmo vožtuvo srityje atsirandantys garso reiškiniai; ¾ penktasis papildomas auscultatory taškas, Botkin taškas 3-oje tarpkultūrinėje erdvėje kairėje nuo krūtinkaulio krašto - garsiniai reiškiniai, kilę iš aortos vožtuvų; ¾ girdimas širdies garsas, fonendoskopas įdedamas į aukščiau minėtus taškus, stebint klausymo seką, pirmasis tonas girdimas po ilgos pauzės, antrasis tonas girdimas po trumpos pauzės, t. Nuorodos 1. Makolkin, V. Kushakovsky hipertenzinė liga.

Perikarditas perikardo uždegimas. Sausas perikardas girdi perikardo trinties triukšmą, kurį sukelia uždegimų perikardo lapų trinties tarpusavio sąveika ir širdies tonų susiliejimas - silpnėjimas ir kurtumas. Širdies ritmo ir laidumo sutrikimams būdingi širdies susitraukimų dažnio pokyčiai per minutę.

Infekcinį endokarditą bac. Endokarditą lydi triukšmai ir tonai, būdingi širdies defektams dėl širdies vožtuvų uždegiminių pokyčių. Kaip atliekamas tyrimas?

Širdies auškavimo algoritmas yra toks. Gydytojas palankiomis sąlygomis biure geras apšvietimas, santykinis tylumas turėtų atlikti preliminarų paciento tyrimą ir tyrimą, prašydamas jį nusirengti ir atleisti krūtinę. Tada, naudodamas fonendoskopą ar stetoskopą po plaučių laukų auscultation, gydytojas nustato širdies klausymo taškus.

hipertenzija auskultacija hipertenzija paštas ru

Tuo pačiu metu jis interpretuoja gautus garso efektus. Širdies auscultacijos taškus lemia vožtuvų padėtis širdies kamerose ir yra nukreipta į priekinį krūtinės paviršių, o juos lemia tarpinė erdvė dešinėje ir kairėje krūtinkaulio.

Jei norite klausytis moterų, turite paprašyti paciento laikyti kairiąją pieno liaukę rankomis. Šiame etape gydytojas atkreipia dėmesį į dviejų tonų širdies plakimą. Ši zona yra trečioje tarpkultūrinėje erdvėje nuo kairiojo krūtinkaulio krašto.

Po to, hipertenzija auskultacija įkvėpus ir iškvepiate, po keleto sekundžių reikia klausytis kiekvieno ploto. Be to, auscultation gali būti atliekamas tiek linkusioje padėtyje, sėdint ir stovint, ir kūnas pasviręs į priekį ir be jo.

Dekodavimo rezultatai Normalūs garso efektai širdies auscultation metu susideda iš dviejų tonų, atitinkančių alternatyvų atrijų ir skilvelių hipertenzija auskultacija, buvimo. Taip pat neturėtų būti triukšmo ir nenormalių širdies ritmų putpelių ritmo, šuolio ritmo.

Triukšmas yra garsas, atsirandantis esant patologiniam vožtuvų pažeidimui - šiurkštus su vožtuvo stenoze cikatricinis susitraukimas ir švelnus, pūtimas su nepakankamumu neužbaigtas vožtuvų uždarymas.

Ir pirmojoje, ir antrojo atveju triukšmas atsirado dėl netinkamo kraujo tekėjimo per susiaurėjusį ar, atvirkščiai, išplėstinį vožtuvo žiedą. Patologiniai širdies ritmai yra garsų atsiradimas tarp dviejų pagrindinių tonų, kurie paprastai suteikia konkretumo.

Pavyzdžiui, girdimas širdies hipertenzija auskultacija, girdimas ritmas ir putpelių ritmas. Lentelė: bendri įvykiai, užregistruoti auskultacijos metu Vaikų auscultacija Klausymasis širdyje jauniems pacientams labai skiriasi nuo suaugusiųjų. Auskultacija atliekama ta pačia seka ir tose pačiose sklendžių projekcijos vietose. Tik išgirsti garso efektai yra skirtingi. Pavyzdžiui, naujagimio širdies susitraukimas pasižymi tuo, kad nėra pertraukų tarp kiekvienos širdies ritmo, o širdies ritmas nėra girdimas įprastu ritmu, bet panašus į vienodą švytuoklės ritmą.

hipertenzija auskultacija ar po širdies priepuolio yra kokių nors sveikatos problemų

Kiekvienam suaugusiam pacientui ir vaikui, vyresniam nei dviejų savaičių, toks širdies ritmas, vadinamas embriokardija, yra patologijos požymis - miokarditas, šokas, agoninė būsena. Be to, vaikams, ypač vyresniems kaip 2 metų amžiaus, yra antrasis tonas, sutelktas hipertenzija auskultacija plaučių arteriją. Tai nėra patologija, jei auskultacijos metu nėra jokių sistolinių ir diastolinių garsų.

Pastarieji gali pasireikšti jauniems vaikams iki trejų metų su įgimtais apsigimimais ir vaikams, sulaukusiems trejų metų amžiaus - su reumatine širdies liga. Paauglystėje triukšmai gali būti girdimi ir vožtuvų projekcijos taškuose, tačiau jie daugiausia susiję su funkciniu organizmo restruktūrizavimu, o ne organiniais širdies pažeidimais.

Apibendrinant reikia pažymėti, kad, klausantis širdies, hipertenzija auskultacija ne visada yra normali auscultatory nuotrauka rodo, kad pacientas hipertenzija auskultacija normalus. Taip yra dėl to, kad kai kurių tipų patologijose trūksta širdies trikdymo. Todėl, esant mažiausiems paciento širdies ir kraujagyslių sistemos skundams, pageidautina atlikti EKG ir širdies ultragarsą, ypač vaikų atveju.

Botkina - Erba taškas 1.